דאונטאון לוס אנג׳לס

downtown los angeles
למלונות בדאונטאון לוס אנג׳לס

דאונטאון לוס אנג'לס הוא מהאזורים המבוקשים היום בלוס אנג'לס, ממוקם דרומית מזרחית לווסט הוליווד ולבברלי הילס. כיום דאונטאון הוא מרכז עסקים בינלאומי ומרכז בידור ברמה מאוד גבוהה.

 

יש פה כמה מהמוסדות הבידור העסוקות ביותר בתחום, LA Live למשל בו תוכלו ליהנות ממספר מסעדות מהשורה הראשונה של עולם הקולינריה, כ-14 בתי קולנוע, 6 מתחמי הופעות.

 

מוזיאון הגראמי המצוין נמצא במתחם ועוד ועוד, מומלץ להיות שם כאשר יש משחק הקשור ללוס אנג'לס. אגב משחק, בסמוך למתחם LA Live בדאון-טאון, ממוקם ה-Staples Center, ביתם של כמה קבוצות ותאגידי ספורט אגדתיים כמו LA Lakers, Clippers, Kings, Sparks ועוד מספר קבוצות חשובות.

 

בנוסף תוכלו ליהנות בדאונטאון לוס אנג'לס ממלון Millennium Biltmore Hotel היוקרתי שנבנה כבר ב-1923. כמו כן בשכונה נמצא ה-Grand Park, פארק מזמין ונעים ששוכן בין עריית לוס אנג'לס לבין Los Angeles Music Center, מרכז מוזיקה עם ארכיטקטורה מרתקת פוסט מודרנית המאכלס בין השאר את Walts Disney Concert Hall. 


Grammy Walk of Fame בדאונטאון, נכון לא זוהר ומתוייר כמו Hollywood Walk of Fame אבל כולל חובב מוזיקה מושבע יאהב את המסלול, מתחיל מחוץ למוזיאון גרמי ליד היציאה של החניון.


בפינה שבין רחוב 5 לבין רחוב ספרינג החשוב בדאונטאון לוס אנג'לס נמצאת חנות הספרים The Last Bool-sotre שם אירוני למצב הטכנולוגי של היום, מומלץ מאוד לחובבי המילה הכתובה באשר הם, חנות ענקית עם כ-250,000 ספרים חדשים כישנים, החנות מעוצבת בצורה מרתקת גם מספרים. ב-Downtown Los angeles יש הרבה מה לראות ומה לעשות, זה אזור מבוקש, תיירותי ונהדר להזמין שם מלון בלוס אנג'לס.

 

קצת היסטוריה

דאונטאון החל להיות פעיל בתחילת מאה ה-20 כאשר רכבות היו למרכיב התחברותי הראשי, מחברים בין מדינות ומחוזות, כך לוס אנג'לס נהפכת לזמינה והופכת אט אט למטרופוליס מתקדם כאשר אזור הדאונטאון מרכזה.


בתחילת שנות ה-20 האזור מתפתח בעיקר סביב רחוב ספרינג והופך להיות מרכז פיננסי, Spring Street Financial District לרבות Bank of America לעתים מכונה הרחוב, הוול סטריט של לוס אנג'לס. Los angeles Stock Exchange Market היה ממוקם שם מ-1929 עש 1986 עת פרישתו לאזור אחר. 


שכונת Bunker Hill  נעשית פופולרית ויוקרתית.

בידור, אופנה נכנסים לתמונה בעיקר ברחוב ברודווי, 12 קולנועים, מרכזי קניות ענק, חנויות, דאונטאון הופך גם למרכז תכשיטים של לוס אנג'לס. ב-1939 נבנת תחנת הרכבת האגדית, Los Angeles Passengers Terminal.

 

לאחר מלחמת העולם השניה עקב גידול במכוניות פרטיות, האוכלוסיה מגלה את העצמאות והאפשרות לחיות בשקט ובשלווה ללא "המהומה" של המרכז, כך עוברים להם רבים לפרברי לוס אנג'לס, הדאונטאון הופך לאזור של In & out, באים, רוכשים, עושים עסקים, מבלים וחוזרים הבייתה לפרברים. חנויות נסגרות ונפתחות באזורים אטרקטיבים יותר, שכונת בנקר היל מורידה מחירים. בהמשך בשנת 1955 השכונה מתפנה להקמת גורדי שחקים העתידיים להבנות. רוב העסקים הפיננסים עוברים למגדלים. 

מלונות בדאונטאון ניו יורק

דאונטאון ניו יורק

מפת דאונטאון לוס אנג׳לס

LA Live דאונטאון לוס אנגל׳ס,Cityolosangeles.co.il

LA Live הממוקם בדאונטאון לוס אנג׳לס,  Olympic BLVD 800, כאמור מתחם בידור וקולינארי הטומן בחובו מעל 20 מסעדות ובתי קפה שתוכלו לבחור.

הופעות חיות מגוונות, כנסים, משחקי ספורט, בתי קולנוע כמו Regal La Live, הרשימה ממשיכה...שלושה מלונות בלוס אנג׳לס ב LA Live שכדאי לשים לב אליהם, אם אתם בעניין של לשהות בלוס אנג׳לס במרכז העניינים. המון 4 כוכבים וה-5 כוכבים ממש מעל La Live.

 ⭐️⭐️⭐️ Courtyard by Marriott Los Angeles La Live 

מלון 4 כוכבים בלוס אנג׳לס ⭐️⭐️⭐️⭐️ JW Marriott LA Live los Angeles 

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ The Ritz Carlton La Live Los Angeles מלון 5 כוכבים בלוס אנג׳לס.

Residence Inn by Marriott Beverly Hills