השלט של הוליווד

אחת מהאטרקציות בלוס אנג׳לס החשובות ביותר, אחד הסמלים הבלתי מעורערים של העיר ואף אחד מהסמלים של אמריקה יחד עם גשר שער הזהב של סן פרנסיסקו, בניין אמפייר סטייט בניו יורק, מגדל הסיכה בסיאטל ועוד ועוד.

 

הן ספק ש Hollywood Sign הוא מהפופולרים. נבנה ב-1923 בעברו נקרא Hollywoodland והיה מיועד לקדם פרוייקט בניה בגבעות הוליווד, במשך שנים היה מוזנח ועבר וונדליזם, אך כיום עומד בגאון מעל העיר על הר ״לי״ ומשקיף בנועם וברוגע על הנעשה תחתיו, השלט ממוקם בסביבת פארק גריפית׳ (חלק ממנו).

שלט הוליווד

כאמור כיום שלט הוליווד פופולרי מאוד וכל המגיע ללוס אנג׳לס מבקש להצטלם עמו ברקע ובאמת ניתן לראותו כמעט מכל פינה בעיר. אבל ישנן נקודות בהן באמת כדאי להצטלם עמו, פינות בעיר שדורשות קצת יותר מאמץ ותושיה להגיע, אבל החוויה והצילום שווים את המאמץ.

בשנים האחרונות הגעה לשלט הוליווד הפך להיות עניין מעיק, בעיקר בגלל שתושבי השכונה הממוקמת תחת השלט, Beachwood Canyon לקחו בעלות על השלט והחלו לתלות שלטים שונים שאין להם בסיס כדי להטעות את התיירים, הסיבה, כי מפריע להם שיש הרבה אנשים סביב הבתים שלהם. השטח ובמיוחד השלט אינו שייך להם, אלא לציבור, פשוט שימו לב ואל תכנסו לחניונים ולמתחמים פרטיים. 

אז איך מגיעים בכל זאת לשלט הוליווד?

הגיעו למקום שנקרא Lake Hollywood Park, משם ניתן לצפות ולהצטלם עם השלט בצורה נוחה ובלי להפריע לאף אחד ואף אחד לא יפריע לכם. ישנה הרבה חניה לאורך רחוב Canyon Lake Dr ותצטרכו לעלות קצת ברגל אם חניתם רחוק מהתצפית,תוגלו לראות פה תיירים נוספים אשר הגיעו להצטלם עם שלט הוליווד.

עכשיו אם אתם מעוניינים להתקרב עוד יותר לשלט, אז המשיכו ברגל על הכביש, הוא הופך מיד אחרי החניה ל Mulholland Drive, (אחד מדרכים הידועות בלוס אנג׳לס, ראו רחובות בלוס אנג׳לס), המשיכו עליו, אתם תפגשו בעוד תצפית, עד שמגיעים לצומת ופונים ימינה ל Durand Dr. הכביש יורד עד אשר אתם מגיעים לדרך שנקראת Hetaher שם יש לכם אפשרות לקחת ימינה או שמאלה ל Heather, קחו שמאלה עד אשר תגיעו לשלט עצור ואז אתם לוקחים שוב שמאלה לדרך שנקראת Ledgwood Dr.

ממשיכים עד אשר מגיעים למעין פרסה לדרך שנקראת Rockcliff Dr, לעתים הדרך הזו מסומנת כסגורה, אבל היא לא ממש, לא לפי החוק, אם אתם לא מרגישים בטוחים אז אל תכנסו, אבל זה חוקי. לאחר מספר פיתולים תגיעו לדרך Deronda Dr קחו שמאלה. אז תגיעו לצומת של מלהולנד תראו שלט כחול Mulholland 6000 וגדר לבנה מבטון ושער לבן, זוהי הכניסה למסלול הליכה לכיוון השלט, ישנו פתח בצד משם תוכלו להיכנס. והשלט יופיעה בכל הדרו. 

ניתן להגיע לשער עם רכב, אבל אין מקומות חניה לכן רוב התיירים מגיעים ברגל, הנוף משגע, ואם אתם רוצים עוד, אז המשיכו ברגל במתחם והגיעו לשלט מלמעלה, אתם תהיו מעל השלט והנוף משם אף יותר מטריף למרות שאתם מעל השלט. ההליכה ארוכה, אם אתם מתכוונים לעשות אותה, נעליים נוחות, כובעים ומים חובה. 

שימו לב יהיו פה ושם שלטים שאסור להיכנס ואו למקומיים בלבד, רובם לא רשמיים, אבל השמרו בכל זאת, אם אתם לא בטוחים התקשרו למשטרה ותשאלו. 

מפת שלט הוליווד לוס אנג׳לס,שחקו עם המפה וראו את הדרך המצוינת

Residence Inn by Marriott Beverly Hills