שדרת הכוכבים הוליווד

Holliwood walk of fame, cityoflosangeles.co.il שדרת הכוכבים לוס אנג׳לס, מלונות לס אנג׳לס

שדרת הכוכבים בלוס אנג׳לס, צילום cityoflosangeles.co.il

ראו בתחתית העמוד מלונות ליד שדרת הכוכבים בלוס אנגל׳ס

יותר מעשרה מיליון תיירים בשנה פוקדים את האטרקציה המנציחה את התהילה ואת ההישגים בתחומים שונים מהעולם הבידור, תאטרון, קולנוע, טלווייזה, מוזיקה, רדיו. ההוגה של הרעיון הוא E.M Stuart, נשיאה של לשכת המסחר של הוליווד ב-1953.

 

הרעיון היה לשמר את תהילת שמם של אלו אשר מספקים זוהר וריגוש בארבע קצוות עולם ויחד עם זאת להביא יותר תיירים ללוס אנג'לס, יותר אטרקציות שתמשוך אליה סקרנים והם הצליחו.  

ב-1955 קורם הרעיון עור וגידים ונשלח לבדיקה אצל מועצת העיר לוס אנג'לס. ואז זה קורה ב-1956. אז באמת, אלו ההוגים והמתכננים מקבלי הרעיונות והמשפיעים, אך המבצעים בפועל הם אותם שחקנים, אמנים שמזיזים את העולם ולא רק את עולם הבידור, אלו שבאמת משפיעים עלינו ואלו שאנו משתוקקים לראות שוב שוב על מסך הקולנוע, או על מסך הטלוויזיה, להקשיב להם ברדיו או לראות הופעה שלהם, מחכים בכמיהה לעוד אלבום או לסרט חדש בככובם.

 

הראשון שתבע את חותמו הוא מהשחקנים האמריקאים האהובים, איך לא אם לא ג'ון ווין מגדולי שחקני המערבונים בכל הזמנים.

 

ההשראה לרעיון הטבעת חותמם של הכוכבים נבע (כך אומרים) משני מקומות, האחד חדר האוכל של  Hollywood Hotel שבו היו תמונות של כוכבים.

 

כיום במקום בשדרות הוליווד עומד במקום המלון תיאטרון דולבי הידוע בו נערכים טקסי האוסקר.

 

ההשראה השניה היא מסעדת טרופיק שם תפריט המשקאות היה מלא בתמונות של סליבריטאים שמסביבם כוכב זהב.

 

שדרת הכוכבים של הוליווד נמצאת כאמור על שדרות הוליווד, Hollywood Boulevard, משתרע כ-2 ק"מ כ-15 בלוקים וישנם יותר מ-2500 כוכבים.

 

ראוי לציין שלא רק לכוכבים ישנה הטבעה, ישנן הטבעות שהן יוצאות דופן כמו תאגידים שונים, ארגוני שירות שונים, ראש העיר לשעבר של לוס אנג'לס טום ברדלי קיבל כוכב, משטרת לוס אנג'לס, ויקטוריס סיקרט, דודג'רס, ספינת החלל אפולו 11 ועוד.  

 

בדרך כלל מקבלים האמנים כוכב אחד של שדרת הוליווד, אך ישנם מספר יוצאי דופן כמו דין מרטין, פרנק סינטרה להם יש שלושה כוכבים בשלוש קטגוריות שונות.

 

ישנם כאלה שיש להם שני כוכבים באותה קטגוריות כמו מייקל ג'קסון, כמובן שישנם עוד אמנים בקטגוריות הנ"ל, ג'ין אוטרי היחיד שיש לו מכל חמשת הקטגוריות, הנ"ל בנה בין האשר את מלון Andaz West Hollywood.

ניתן להגיע עם רכבת תחתית, המטרו הקו האדום, לרדת בתחנת Hollywood/ Vino או בתחנה אחת לאחר מכן ב Hollywood/Highland.

מרכז שדרת הכוכבים, היכן שממוקם התיאטרון הסיני הוא אזור מאוד מתוייר, לעתים אף קשה ללכת, כמעט תמיד יש משטרה ובמשך היום גם תוכלו להצטלם עם מקומיים המחופשים לדמויות מהסרטים, סופרמן, ספיידרמן, באטמן ועוד ועוד.

מוזיאון מאדאם טוסו ממוקם בסמוך לתיאטרון הסיני על שדרת הכוכבים, שימו לב למרלין מונרו.

מלונות ליד Hollywood Walk of Fame

⭐️⭐️⭐️⭐️ Dream Hollywood

⭐️⭐️⭐️⭐️ The Hollywood Roosevelt

⭐️⭐️⭐️⭐️ Lowes Hollywood Hotel 

⭐️⭐️⭐️ Shelter Los Angeles

⭐️⭐️ Hollywood Orchid Suites   מטבחונים

⭐️⭐️ Walk of Fame Hostel

Hollywood Walk of Fame- דירות בלוס אנג'לס ליד

⭐️⭐️⭐️⭐️Heaven on Hollywood furnished Apartments

Residence Inn by Marriott Beverly Hills