מלונות בניו יורק

ניו יורק

לחצו כאן לאתר העיר ניו יורק

אתם בטח שואלים את עצמכם מדוע עמוד על מלונות בניו יורק שייך לאתר לוס אנג'לס. אז קודם שתי הערים הללו למרות הניגודים והשוני המשמעותי באנשים ובגישה הכללית בכלל, הערים הללו הולכות יד ביד,  שתיהן מרכזי עסקים בינלאומיים וחשובים, בשני המקרים ישנה הרגשה שאתם נמצאים במרכז העולם, שתיהן מכתיבות את צו האופנה, מוזיקה, תיאטראות, מוזיאונים, ארכיטקטורה ואופי.

דבר שני, רוב האוכלוסיה שיוצאת לטיולים בארצות הברית פוקדת את לוס אנג'לס ואת ניו יורק. אבל נשווה בין שתי הערים בהזדמנות אחרת. וכעת לניו יורק. המאמר על ניו יורק ומלונות בני ויורק יכול להיות הרבה יותר מקיף, עמוק ומעניין, פה תוכלו להבין ממש על קצה המזלג על העיר הנפלאה הזו, תהנו.

ניו יורק מחולקת לחמישה רובעים, ברונקס, ברוקלין, קווינס, סטטן היילנד וכמובן מנהטן. אנו כמובן נתמקד במנהטן, או ניוו יורק סיטי, NYC . הרובע מנהטן הוא אי המחובר ליבשת ע"י גשרים ומנהרות ידועות המוכרות וחלקם אף נהפכו לסמלים של העיר. ברוקלין ברידג', מנהטן ברידג', וויליאמסבורג ברידג', מנהרת לינקולן ועוד. מנהטן מחולקת לאזורים גם כן, שהידוע בהם הוא מידטאון, בו נמצאת הכיכר הידועה בעולם, זו  Time Square, בעצם מרכז העולם. כאשר אומרים בדרך כלל מרכז ניו יורק בדרך כלל מתכוונים למידטאון, למרות שיש הרבה מרכזים בניו יורק.

מלונות שלושה כוכבים מומלצים בניו יורק

Residence Inn by Marriott New York

Element Time Square

Courtyard by Marriott New York Chelsea

Hotel Edison

Broadway on Time Square

מנהטן כאמור מחולקת למספר שכונות / אזורים כשכמעט כל שכונה היא אינדבידואלית ומעניינת בפני עצמה, כל השכנות הללו תורמות לאופיה היחודי של מנהטן ניו יורק וחלקן שונות בתכלית מהשניה. בגדול ישנם שלושה אזורים עיקרים, דאוטאון - שמכיל בו שכונות כמו איס ווילג', ווסט ווילג' ובסמוך גרינג' ווילג', דרומה משם סוהו, טרייבקה,  לוהאר איסט סייד, צ'יינטאון, וולסטריט. מנהטן התחילה את דרכה כמנהטן מהאזור הזה, ממש בקצה דאוןטאון נמצא פארק באטרי, מהנקודה הזו הגנו על העיר מפולשים ע"י ע"י סוללה של ארטילריה, לכן גם השם. בפארק ניתן לטייל, זה אזור מאוד יפה, משם ניתן לראות את פסל החירות ולצאת במעבורת לסטייטן איילנד על המעבורת הכתומה הידועה. מומלץ לצאת להתאורר קצת ממנהטן לצפות בגורדי השחקים של דאונטאון מתרחקים ואז שוב מקבלים אתכם חזרה בזרועות פתוחות. באטרי פארק טומן בחובו הפתעות לרוב. לא רחוק משם נמצא גראונד זירו.

 

מלונות ארבעה כוכבים מומלצים בניו יורק


Crown Plaza Time square

Courtyard By Marriott New York/Manhattan


RIU Plaza New York Times Square


CitizenM New york Time Square


Cassa Hotel New York

 

גראונד זירו

זה המקום בו שכנו בגאון מגדלי התאומים, כידוע בספטמבר 2001 הותקפה ארה"ב, ניו יורק ומנהטן ע"י ארגון הטרור אל-קאיעדה. תקדים בעולם הטרור הבינלאומי, שני מטוסים עם נוסעים הוטסו לתוך המגדלים ולאחר זמן מה קרסו הבניינים, מנהטן הייתה סגורה מרחוב 14 ומטה. כיום היכן ששכנו המגדלים ישנה מצבה ענקית אשר שנראת כשניי בסיסים של מגדלי התאומים, כמו כן השנה הסתיימה הבניה של המגדל גורד השחקים שהוקם במקום התאומים, Freedom Tower. מומלץ להגיע לשם ניתן להגיע בבאטרי פארק לעבור לוולסטריט לראות את פסל השור הידוע ואז להמשיך לגראונד זירו, קח בחשבון שזה עדיין קשה ומצמרר להיות שם. לא רחוק משם טרייבקה.

טרייבקה

שכונה סמוכה לגראונד זירו היא טרייבקה, כיום טרייבקה פופלרית עקב קירבת לגראונד זירו, יש בה טיילת על האדסון עם נופים נהדרים של ג'רזי פארק עם גן משחקים מכובד וידוע, washington Market Park. בנוסף לאחר אסון התאומים, רוברט דה נירו החל בהפקת פסטיבל סרטים שנמשך עד היום, הרעיון המרכזי של הפסטיבל הוא לרומם את השכונה ואת האזור בכלל ולהביא להחזיר לשכונות את כוחן, ציביונן האותנטי והיוחדי, כיום נחשב הפסטיבל לחושבים בז'אנר. הפירוש של טרייבקה הוא Triangle Below Canal Street, Tribeca. m. צפונית משם ממוקמת שכונת סוהו האופנתית. 

סוהו - SoHo

שפירושה South of Houston היא שכונה מאוד אופתית שהחלה דרכה כשכונת מחסנים ולופטים זולים. לשם הגיעו אמנים ורכשו או שכרו לופטים בזול לשם יצירה ועשייה, המקום הפך לקהילת אמנים ואנשים מגניבים בכלל. ראו את הנעשה יאפים ממידטאון, צעירים מרדנים בעלי כסך והחלו צובאים בהמוניהם על השכונה, רוכשים לופטים ודירות משפצים ומוכרים או משכירים ביוקר, בשלב זה האמנים נדחקים הצידה עקב יוקר המחייה, המקום הופך להיות מאוכלס ביאפים ואנשים אופנתיים, חנויות אופנה בעלות שם נפתחות בשכונה ,בתי קפה ומסעדות יוקרה וכך המקום נראה היום. אם אתם רוצים להיות בניו יורק ולהיות בעולם אחר לכו לראות את צ'יינטאון, המראות והריחות יהפנטו אתכם.

מלונות בניו יורק,Cityofnewyor.co.il

טיימס סקוור ניו יורק, צילום cityofnewyork.co.il

צ'ינטאון

ממוקמת בלואר מנהטן גובלת עם טרייבקה במערב, מציפה את האזור בריחות חזקים של מאכלים בעיקר דגים ומאכלים שלא נפגשים ביום יום. מומלץ להיכנס לטייל לראות חנויות יחודיות שלא רואים בעולם המערבי אלא במקומות כאלה.  צ'ינטאון בניו יורק מכילה בתוכה כתשעים עד מאה אלף תושבים. מקומות חשובים לבקר בהם,  Moca - מוזיאון לתרבות הסינית-אמריקאנית. קולומבוס פארק, הפארק הגדול בשכונה מקבץ בו מקומיים, תיירים ואם אתם שם בשעות הבוקר תוכלו לראות קבצות טאי צ'י. בפינה של קאנאל ובאוורי תוכלו לבקר במקדש מהאנייה אשר בו נמצא פסל בודהא הגדול ביותר במנהטן, בשכונה מסעדות מקומיות לרוב, שווקים תחת כיפת השמים וסגורים, בקרו בשוק הונג קונג. צפונית לצ'יינטאון ובצמוד לשכונה תמצאו את שכונת איטליה הקטנה.

 

איטליה הקטנה - Little Italy

 שכונה קטנה וקסומה, נכון האותנטיות קצת דעכה. אבל מומלץ לבקר כדי לחוות את הלך הרוח בשכונה, מסעדות איטלקיות אשר מחוץ להם מלצר שישכנע אתכם להכנס ולסעוד. מקומיים / עובדים /סוחרים שמקשקשים אחד עם השני ברחובות, תמונה שכיחה ואופינית, מנרות רחוב ומדרכות מסומנות בדגל איטליה, גלבים מהסגנון הישן וקסם. צפונית לאיטליה הקטנה אנו פוגשים את לוהר איסט סייד  -Lower East Side, מקום שעד לפני שנים היה די רעוע ולא מזמין, כיום בלילות בעיקר בסופי שבוע המקוםפ הומה באוכלוסית בליאנים, ברים, קלאבים, חנוית בוטיק, פיצריות, חנויות מקוריות, מסעדות, שימו לב זהו לא מקום יוקרתי, אבל למי שמעוניין בפאב קרולינג, לקפוץ מבר לבר, אז המקום מומלץ. צפונית האיסט ווילג'.

 

האיסט ווילג'

שכונה מקורית ומפתיעה גבולה הצפוני הוא רחוב 14, הדרומי האוסטון, מזרחית שדרה D ומערבית השדרה הרביעית. חנויות, ברים, Side Caffe, ג'אז. אחד מהרחובות החשובים באיסט ווילג' הוא סיינט מרקס, רחוב שמונה, בתוכו כאמור בתי קפה, גנים יפיפיים שמסתתרים בתוך הבלוקים, ניתן להדיע אליהם דרך מסעדות וברים, חנויות רחוב, סקייטרים, ג'אז, חולצות, קעקועים, באמצע הרחוב ישנה כיכר שנקראת אסטור פלייס והיא נקודת מפגש נהדרת, במרכזה נמצא פסל הקוביה שניתן אף לסובב אותו, אבל אל תספרו לאף אחד. לא רחוק משם נמצאת פארק קופר, פארק ידוע וחשוב בתולדות ארה"ב, רבים נאמו שם כולל אובמה.

 

השכונה הייתה למעוז הולדת פאנק של ניו יורק ועדיין נילן לחוש בתחושה המרדנית והחופשית של האוכלוסיה, זה בא לידי ביטוי בברים, חנויות, סקס, בהיסטוריה ובגישה. פארק נוסף חשוב בווילג' הוא טופמקינס פארק, הייתה, לנקודה חשובה למחאה , הפגנות, ושנים עתקיות יותר גם להוצאה להורג, כיום הפארק מציע שטח כלבים מסודר, מגרש משחקים לילדים ועוד. בפארק נערך מדי שנה פסטיבל ג'אז על שם צ'רלי פארקר, סקספוניסט אדיר שפיתח את זרם הג'אז, ביפ-בופ. צ'רלי פארקר גר צעדים מהפארק.

 

גריניץ׳ ווילג׳

מערבה מאיסט ווילג' ממוקם הגר'יניץ' ווילג', שכונה ידידותית וכיפית לגור וטייל בה. מקום מושבם של אמנים, שחקנים, סופרים. בשנות ה-60 יחד עם האיסט ווילג', היו השכונות הולדת של דור הביט, סופרים חשבוים כנו ג' קרואק וויליאם בורוז היו מסתובבים שם. כיום הווילג' מרכז אחוז גבוה של מסעדות חשובות, ברים ידועים, חנויות ומוזיקה חשובות ועוד הרבה.

 

רחוב מרכזי בווילג' הוא רחוב בליקר, הרחוב עצמו והרחובות החותכים אותו מספקים הרבה תעסוקה חברתית. במקביל לבליקר ממוקם הפארק הידוע וושינגטון סקואר פארק, שם תוכלו להינות ממשחק שחמט עם מקומיים, הופעות מרשימת של מקומיים או סתם לנוח במקום איפה שכל כך הרבה סרטים צולמו. צפונית שכונת צ'לסי.

 

שכונת צ'לסי

חשובה ומיוחדת, כיום מרכז בתוכה אמנים רבים, למען האמת, כיום זו השכונה של האמנים יותר ממתאיים גלריות. בנוסף היום ידועה השכונה כשכונה של הקהילה הגאה. כנסו ללימלייט מארקט פלאס, בתוך כנסייה שבעברה הפחות רחוק היייתה גם מועדון, רחוב 20. בגדים, שוקולדים ועוד, מאוד מרשים. בצ'לסי ממקום הפארק המרשים  The high Line, פארק מרומם מעל פני האדמה בעברו היה למעבר רכבת. מלון מומלץ סמוך לפארק, The High Line Hotel. 

 

Hell's Kitchen

צפונית משם Hell's Kitchen, שכונה מלאה אופי לפחות הייתה כך עד שהתרככה בשנים האחרונות וכעת נראת כם קלינטון. בעבר השכונה הייתה מיושבת במהגרים אירים בעיקר עם שילוב קל של איטלקים. השכונה הייתה ידועה כקשוחה ואותנטית. בנוסף לקלינטו, השכונה ידועה בשמה מערב מידטאון כמקומה, West Midtown. שכונה נהדרת להזמין מלון בניו יורק. 

 

במנהטן ניו יורק יש עוד הרבה שכונות מעניינות ומזמינות שניתן להרחיב עליהן, אבל נסכם את המאמר בהגיענו למידטאון ולטיימס סקוור. מרכז העולם. אני לא חושב שיש ביטוי יותר נכון לתאר את האזור - מרכז בעולם. גבולות מידטאון באופן גס הם רחוב 23 בדרום עד רחוב 59 בצפון, איסטר ריבר במזרח והאדסון במערב. מידטאון ידועה ומוכרת לעלום בגורדי השחקים העצומים ועוצרי נשימה, המאפיינים כל כך את ניו יורק ואת קו הרקיע שלה, בין השאר קרייזלר, אמפייר סטייט, אירון, ועוד רבים. החנויות הכי גדולות ומוכרות, המסעדות, הברים, ברודווי והתאטראות, החלומות שהוגשמו, הסיפורים העצובים האנשים המוזרים, הסרטים, הספרייה, המוזיקה ברחובות, המרכז והעוצמה וטיים סקואר אחר שבו כמות ניאונים עוצרת נשימה, יגידו אנשים, מלאכותי, בזבוז משאבים, ניצול קפיטליסטי, זול, צהוב. פשוט תגיעו לשם בשעות הערב בעת החשיכה ותחכו שידליקו את הניאונים של הפרסומות ותחוו איך מרכז העולם נדלק ומכין את עצמו לבוא הלייל.

 

הערות, עזרה חינם בחיפוש מלונות בניו יורק, צרו עמנו קשר עכשיו - support@cityofnewyork.co.il

Residence Inn by Marriott Beverly Hills