התמצאות בלוס אנג׳לס

לוס אנג׳לס  Cityoflosangeles.co.il

וניס ביץ׳ לוס אנגל׳ס, צילום Cityoflosangeles.co.il

התמצאות כללית בלוס אנג׳לס

לוס אנג'לס מחולקת למספר כרכים שחלקם/ אזורים וחלקם בכלל תחת הקטגוריה של עיר. העיר לוס אנג'לס שוכנת על החוף ונושקת לאוקינוס הפסיפיק. אחד מהחופים הידועים והחשובים בלוס אנג'לס, למען האמת מהידועים בעולם הוא וניס ביץ', חוויה לכל מטייל. 

 

וניס ביץ' מרכז סביבו ובו אחוז גבוה מאוד של, איך נקרא לזה.. אנשים מוזרים. אתם תתקלו ביצורים שבאמת קשה למצוא בריכוז שכזה. חלקם אגב מאוד מוכשרים, הן שכלית, מוזיקלית, פיזית, רעיונות.

 

הם פשוט בחרו לחיות על הקצה, בחרו לחיות לפי הדרך שלהם בלבד ללא גבולת. רצועת וניס ביץ מתחלקת לחוף יחפיפה ולטייל, על הטייל תמצאו, מסעדות, חנויות ומלונות לרוב. מלון מומלץ בוניס ביץ', The Rose Hotel

 

צפונית לשם שוכנת סנטה מוניקה ומזרחית משם בוורלי הילס, אליה ניתן להגיע ע"י שדרות סנטה מוניקה. טוב, בברלי הילס היא גם סוג של פרבר/עיר והשם שלה הולך לפניה כאחד מהמקומות היוקרתיים בעולם. שם תראו רכבים יוקרתיים, אנשים יפים עם בגדי מעצבים, מסעדות יוקרתיות ורודיו דרייב אחד ששם מתרכז הדובדבן של כל הנ"ל. מלון מומלץ בברלי הילס במחיר הוגן, The Sirtaj Hotel

 

צפונית לשם וכמעט מקביל לשדרות סנטה מוניקה ישנה דרך חשובה שרצוי לבקר בה, זו  Sunset Boulevard שחלק מסוים בה נקרא, Sunset Strip שם מתרכזים מועדונים, מועדוני הופעות חשובים כמו וויסקי א-גו-גו ו The Viper ועוד רבים. מסאנסט עלו להקות רבות, הדלתות ( למרות שאת דרכם החלו בוניס ביץ' ), אליס קופר, צ'ילי פפרס ועוד.  

 

מזרחה מבוורלי הילס נמצאת ווסט הוליווד שם מתנקז הסאנסט, שכונה ברובה צבעונית עם הרבה אקשן, מזרחה משם כמובן הוליווד הידועה. שם הקסם קורה, שם החלטות מתבצעות, שם האולפנים הידועים שאותם אנו רואים בסרטים. שם נמצאת Holywood Boulevard ושם נמצאת Holywood Walk of Fame, היכן ששחקנים, במאים, מפיקים ועוד אמנים מהז'אנר מטביעים את חותמם בצורה של ידיים ורגליים. לכו לחפש את השחקן האהוב עליכם, הוא היה שם, היכן שאתם עומדים בזמן אחר כאשר אבק כוכבים מאחוריו ועתיד מזהיר ויוקרתי לפניו. אבל גם אתם תהיו שם. מלון בסמוך לשדרת הכוכבים The Hollywood Roosevelt.

 

דרומית מזרחית ממוקמת בגאון דאונטאון לוס אנג'לס, המרכז הכלכלי של העיר, עם גורדי שחקים, ברים, חליפות. האזור לא מבייש את דאונטאון או מידטאון של מנהטן, עם כמה אטרקציות אורבניות יוצאות מן הכלל כמו LA Live. מלון שאולי כדאי לחובבי הספורט בדאונטאון לוס אנג'לס. The Los Angeles Athletic Club.

 

כאמור לוס אנג'לס טומנת בחובה עוד הרבה הפתעות שכדאי לבודוק ולחקור. העיר מובילה בהרבה תחומים, אופנה, מוזיקה, אמנות, ארכיטקטורה, חופים, אנשים וכו וכו. המאמר הזה קצר ומכיל אינפורמציה ממש על קצה המזלג לגבי העיר הנפלאה הזו לוס אנג'לס, אז אם אתם בארה"ב עשו לעצמכם טובה, הגיעו ותהנו, ואל תשכחו לאכול טאקו.

הזמינו מלון בלוס אנג׳לס

נתונים על לוס אנג'לס 

בתי חולים בלוס אנג'לס

Los Angeles Community Hospital - Emergency - 4081 E.Olympic BLVD

Hobart Manor Hospic - 1942 s. Hobart
Keck Hospital of USC - 1500 San Pablo st.
ACE Hospice, INC - 628 N. Vermont ave.
City of Angeles Medical Center - 1711 W. Temple St.
Metropolitan Improvment HLTH SVS CTR - 4904 Crenshaw BLVD
Pacific Aliance Medical Center - 531 W.College st.
Saint Vincent Medical Center - 2131 W. 3RD st.
The Village Manor Hospic - 3860 Creshaw BLVd

 

כינויים שונים ללוס אנג'לס 

LA, La La Land, Tinseltown, City og Angeles, The Entertainmant Capital of the World, City of Flower and Sunshine, The Big Orange

בלוס אנג'לס כ-3,800,000 תושבים

כ-622,000 יהודים

 

49 אחוז מלוס אנג'לס הם איספנים
28 אחוז מלוס אנג'לס לבנים

11 אחוז אסייתיים
9 אחוז אפרו אמריקאים.

 

מקרה חירום - במקרה ונתקעתם בלוס אנג'לס ללא כסף, ניתן להעביר לכם כסף דרך Western Union, בישראל דרך בנק הדואר, 1800-213141

Residence Inn by Marriott Beverly Hills