רכישת נדל״ן בלוס אנג׳לס

לוס אנג'לס העיר השנייה בגודלה בארה"ב, הינה בירת מדינת קליפורניה הממוקמת במזרח וחיים בה כ-3.8 מיליון תושבים. כמות המכוניות בעיר גדולה מאוד בשל חיבתם של התושבים לכלי רכב פרטיים. לעובדה זאת יש השפעה גדולה על איכות החיים במרכז העיר, ועל מחירי הנדל"ן בה ביחס לפריפריה שלה.

ראשי העיר מנסים להקטין באמצעים שונים את זרימת המכוניות למרכז העיר. הם הטילו מס מיוחד על הנכנסים למרכז העיר, ובמקביל, יצאו בתכנית מיוחדת להרחבת רשת הכבישים והרכבות אליה. התכנית אמורה לצאת לפועל במשך מספר שנים ותהיה לה השפעה גם על מחירי הנדל"ן בעיר ובפריפריה כך לדוגמא כיום ניתן לרכוש נכסים בעמק האנטילופה (שמרבית תושביו עובדים בל.א) במחיר נוח יחסית שצפוי לעלות לאחר השלמת הפרויקטים התחבורתיים הללו.

לוס אנג'לס הינה עיר תוססת שיש בה פרברים אמידים בצפון כמו הוליווד הילס, אנסינו, בל אייר וקלבסס. במזרח העיר גרה אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך יותר. מרכז העיר הינו הלב הפועם של העיר ויש בו מגדלי משרדים, מרכזים מסחריים ועוד. בתחום המוניציפאלי שלה קיימים גם אזורי תעשיה ומלאכה כך שהנדל"ן המצוי בעיר מגוון מאוד. המשבר הכלכלי העולמי האחרון לא פסח על העיר ומחירי הנדל"ן קרסו. ניתן היה למצוא נכסים מעוקלים רבים שהוצעו למכירה על ידי  בנקים.

חוסנה של העיר סייע לה להתגבר על המשבר ובשנת 2016 עלו מחירי הנדל"ן ברמה של 5.8% והצפי שבפרברי העיר תהיה עלייה נוספת בשנים הקרובות.

השקעת נדלן בעיר – חשוב לדעת...

כל המשקיע בנדל"ן בלוס אנג'לס וסביבותיה חייב לבדוק היטב את ההיצע - ניתן כיון בין היתר למצוא גם נכסים מניבים שהתשואה עליהם מגיעה גם לעד 10% שנתית שנחשבת לתשואה טובה מאוד. ההנחה הרווחת היא שנכסים אלו יקרים יחסית לאחרים עם תשואה נמוכה יותר.

נכס מניב לתקופה ארוכה עם חוזה מובטח עדיף תמיד על נכס שיש צורך להשכירו מחדש כל פעם. ניתן לקבל הלוואות על רכישת נכס כזה ולמנף את הרכישה ועוד אחרות בצורה דומה. משקיע סולידי אשר מתבסס על מימון עצמי יכול למצוא הזדמנויות טובות במרכז העיר או בפרברים הסמוכים לה. הרצון הוא להרוויח גם משכירות קבועה  וגם מעליית ערך הנכס. בפרוורים ומחוץ למרכז העיר האפשרויות הללו קיימות אף הן.

משקיע ישראלי חייב להכיר את כללי ההשקעה בארה"ב בכלל ולוס אנג'לס בפרט – לשם כך רצוי מאוד להיוועץ עם עורך דין מקרקעין המתמחה במיסוי בינלאומי וכן לבצע עסקאות באמצעות סוכני נדל"ן בעלי רישיון עסק מטעם המדינה. כך הוא יכול להבטיח שהעסקאות תתבצענה בצורה מקצועית, ללא תקלות ובשקיפות מרבית. ניתן לרכוש נכסים שנועדו להשכרה לטווח ארוך או קצר, דירות ומבני מגורים שנושאים תשואה שבין 4 ל-10% וכן גם משרדים, חנויות ועוד. הזרימה המתמדת של מהגרים, דורשי עבודה ואנשי עסקים לעיר המלאכים מבטיחה שיהיה ביקוש מתמיד לנדל"ן לסוגיו כך שהשקעה כזאת, לרוב, טובה לטווח הקצר והארוך.

Residence Inn by Marriott Beverly Hills