South Central Los Angeles

los Angeles

דרום מרכז לוס אנג'לס, מחוז בלוס אנג'לס שמחולק למספר ל-25 שכונות. אנחנו מכירים את השכונות האלו כשכונות מפוקפקות עם אחוז גבוהה של פשע ועוני, אנו מכירים את השכונות הללו דרך סרטים שהציגו את השכונה בפן שלילי, דרך שירים שמציגים Bloods ו Creeps, אנו מכירים את South Central Los Angeles דרך מהומות הנוראיות ב-1992 שנבעו מהכאתו חסרת הרסן של רודני קינג ע"י שוטרים לבנים. כבר בתחילת דרכה של השכונה היה ניתן להבין לאן מועמדות פניה. לחצו כאן למלונות מומלצים בלוס אנג'לס

גבולותיה של השכונה, צפון-Central Los Angeles (מרכז לוס אנג'לס), צפון מזרח-דאונטאון לוס אנג'לס, מערב צפון-Culver City, מערב דרום-Inglewood, דרום-Willowbrook, מזרח דרום-South Gate, מזרח-Huntington. למרות כל העבר המחוספס של השכונה, היא חלק פעיל מלוס אנג'לס ותורמת רבות לאופי של העיר, רבות ניתן ללמוד ממנה על המאבק האפרו-אמריקאי מול האדם הלבן ועל המאבקים הפניים של האפרו-אמריקאי, מציאת הדרך הנכונה.

 

West Adams צפון South Central היה די פופולרי עד 1920, כמובן שהלבנים אט אט פרשו מהשכונה. בהדרגה הפכה השכונה להיות נקודה חשובה ומרכז של אפרו-אמריקאים אולי החשוב בקליפורניה או לפחות בדרומה. עם זאת היו כמובן חוקים מאוד ברורים למה ששחור יכול לעשות ולא יכול, הרי בכל זאת מדובר באמריקה של המאה ה-20 המוקדמות (אמצע). לכן היה מותר לאפרו-אמריקאים להחזיק בנדלן רק באזור מסוים בדרום מרכז לוס אנג'לס, מתחם שהיה נקרא הקפסא B Main-Slauson-Alamed-Washington box. 

 

לאחר השפל הגדול של ארצות הברית, אפרו-אמריקאיים החלו זורמים אל עבר השכונה ומה שקורה זה עמוס יתר של אוכלוסיה, עבודה אין לכן עוני זורם בורידי השכונה, המקום הופך לבלתי נסבל. ב-1948 המקומיים מתחילים לצאת מגבולות הגזרה שהקציבו להם, אך אלו נתקלים בהתנגדות בצורה של יריות, שריפות, שריפות של צלבים, איומים וכל זאת לא אחר מהאדם הלבן. הפגיעה בשחורים החלה באזור עוד שנים קודם לכן, הפגיעה באפרו-אמריקיים גרם לכך שיווצרו קבוצות הגנה, מה שניתן לראות בהן את הבסיס לכנופיות העתידיות לבוא. 

 

שני גורמים עיקריים גרמו ללבנים הנותרים באזור לצאת צפונה, 1. תרגיל שעשו חברות נדלן להעצים רווחים, הם קנו בית בשכונה לבנה בדרום מרכז לוס אנג'לס, מחרו אותו בזול למשפחות שחורות, ואז קנו בזול את הבתים של הלבנים שלא רצו לחיות בשכונה עם שחורים, בשלב זה מחרו לאפרו-אמריקאנים את הדירות במחיר מופקע. 2. המהומות ב-1965 בשכונת Watts. 

 

1970 העוני שובר גובר זאת עקב כוח עבודה זול המגיע מדרום אמריקה, אלו המקסיקנים. המקומיים צריכים להתפרנס ופנים לעסוק בפלילי בעיקר במכירה והפצה של סמים, זנות. נוצרות כנופיות ששמן הולך לפניהן אלו כאמור הבלדס והקריפס, האזור כולו הופך להיות אזור מלחמה כמעט, צעירים מסתובבים עם נשק ברחובות, נשק אוטומטי ולא מהססים להשתמש בו בעת הצורך. 

 

מהומות 1992, נקודה מאוד חשובה בלוס אנג'לס ובעולם המערבי, ביחס שבין לבנים לשחורים, בצדק ובאלימות. ב-1991 מעצר רודני קינג עקב נסיעה תחת השפעת אלכוהול ואלי גם סמים, בשוטרים הרביצו אנושות לצעיר בן ה-26, עם אלות ובעיטות כאשר שישה שוטרים נוספים עומדים ומסתכלים, מיותר לציין שהיו לבנים. המשפט נערך ב-1992 והפלא ופלא השוטרים הלבנים יצאו זכאיים, רואי לציין שעשרה מחבר המושבעים היו לבנים. לאחר הודעה על זכאותם המהומות ב South Central Los Angeles החלו, שישה ימים של טירוף, 53 אנשים מצאו את מותם וקרוב ל-3000 אנשים נפצעו. אזור זה בלוס אנג'לס נראה כמו גיהנום. 

 

סוף שנות ה-90 ושנות ה-2000 מביאות תקווה, יותר ויותר גורמים ציבוריים ופרטיים מתערבים במה שקורה בשכונה, מנסים להעביר לצעירים שלא חייבים לגדול תחת הפחד של הכנופיות, שיש ברירות אחרות, גורמים מסוימים מנסים אף להציל צעירים שכבר מעורבים בכנופיות, התהליך נוחל הצלחה אבל חובה לציין שהיא יחסית. ככל שמתקדמים בשנים הצעיר מאבד את תקוותו להיות חבר כנופיה ואט אט כמו כולם מאמינים יותר ויותר בקפטילזם, אופורטוניזם של העולם החדש, החלום האמריקאני חוזר. שוב רוצוי לציין שהאזור south Central שהיום נקרא רק South Los Angeles עדיין מסוכן לפחות בחלקים מסוימים שלו. לרוב האלימות מופנת כלפי כנופיות שונות אבל אסור להיות שאננים.

השכרת רכב בלוס אנג׳לס

Residence Inn by Marriott Beverly Hills