Sunset Strip

Los Angeles

Sunset Strip צילום Cityoflosangeles.co.il

סנסט לוס אנג׳לס הוא מקטע חשוב ונחשב לאחד המקומות הבילוי המובילים בעיר כבר הרבה מאוד עשורים. בסאנסט תוכלו לספק את הייצר הקולינארי הבסיסי שלכם, דרך מסעדות כמו Pink Taco, המציעים מאכלים מקסיקנים שונים, קוקטיילים וכו..8225 Sunset Blvd.

Cabo Cantina מסעדה שמחה, צעירה ברוחה, אוכל אופייני, טאקו, בוריטוס, סלטים, מרגריטות למינהן, ביקות ועוד..8301Sunset Blvd.

 

Carneys Restaurant, זו שאתם רואים בתמונה, מסעדה אמריקנית בסדנון דיינר של פעם, המבורגרים ונקניקיות... 8351 Sunset Boulevard.

 

נסו את Mels Drive-In, מסעדה מסוגננת אשר מושגת אליה כוכבים רבים, פתוחה 24 שעות, ככריכים, המבורגרים, ארוחות בוקר, מנות עיקריות, סלטים, מרקים, מילקשייקים עם אלכוהול, בירות ועוד...8585 Sunset Boulevard.

 

כמובן שישנן עוד מסעדות רבות בסנסט סטריפ.

בסאנסט ברים רבים, אחד מהם נחשב לשם דבר בעולם הברים, אותו פוקדים מוזיקאים רבים, היה הבית השני של למי קילמייסטר ממוטורהד.

מועדוני מוזיקה חשובים בסנסט, כמו וויסקי א-גו גו Whisky A Go Go, בו הופיעו כמעט כל להקה רוקנרול אפשרית, מועדון The Viper Room שבעבר היה שייך לג׳וני דפ ושם הלך לעולמו ריבר פינקס ממנת יתר.

The Roxy Theatre הממוקם ב-9009 סנסט, נחשב גם כן לאחד מועדוני הופעות החשובים הקשורים אליו אמנים מוזיקאיים רבים. אם מתחשק לכם קצת לצחוק, אז ה Comedy Store האגדי ממוקם בסטריפ 8433 סנסט, בין אלו שעברו פה, ג׳ים קרי, דייב שאפל, דייויד לטרמן, רובין וויליאמס ועוד רבים.

אז כפי שאתם רואים, סאנסט טריפ הוא נקודה גיאורפית חשובה בחיי הלילה של לוס אנג׳לס, אבל לא רק, אלא גם נקודה חשובה בעיצובה של העיר, אם בא לכם לקרוא קצת על היסטוריה של סנסט, אז בבקשה ⬇️

אתם מוזמנים לעבור ישירות למלונות בסנסט סטריפ, בהמשך העמוד. ⬇️⬇️​

מהות והיסטוריה של סאנסט לוס אנג׳לס ..על קצה המזלג

 

סאנסט סטריפ הוא מקטע מאוד חשוב ומעצב בתרבות המודרנית אורבנית והפרועה של לוס אנג'לס.

 

הסטריפ אורכו כ 2.5 קילומטרים והוא למעשה חלק קטן משדרה שנקראת Sunset Boulevard, שמשתרעת מרחוב Figueroa st. עד ל Pacific Coast Highway.

בעברה הרחוק של הבולבארד הייתה לשביל הובלת בקר. ה Sunet Strip ממוקם בווסט הוליווד - West Holywood ומרכז בתוכו מספר לא מבוטל של מסעדות, פאבים, מועדוני רוק, חנויות מוזיקה, מועדונים וכך היה מאז תחילת דרכו. 

 

כבר מתחילת דרכו היה לנישה מושכת אוכלוסיות מסוימות, אם אלו עשירים ומהמעמד הגבוה, שחקנים, ביטניקיים, מוזיקאיים, יצאניות, קומיקאיים ובליינים בכלל. 

המהות של הסטריפ הייתה לא רק עוד מקום לבילויים, כאמור היה מקום משיכה לרבים, אם אלו להקות רוק ובכלל רוקרים צעירים שהיו מגיעים ללוס אנג'לס ישירות לסטריפ לחפש הופעה/להופיע למצוא מישהו שייצג אותם, אם אלו קומיקאיים שטחנו במועדונים הופעה אחר הופעה וכו..

 

את החברה שהגיעו במרוצת השנים לא עניין תיירות קונבנצינאלית כמו שדרות הכוכבים, לא עניין אותם כלום מלבד להשתייך ל "אגודה" הזו שנקראת sunset strip,  ולא היה שום דבר קונבנציואנלי בהם.


כמעט כל מי שניגן בסטריפ או הופיע בו בכלל, בוא נגיד עד שלהי שנות ה-90 לקח הרחוב חלק נכבד בחייו והיה כחלק נכבד ממנו.

הסטריפ עיצב, השפיע והיה חשוב בחייהם של אלו.

מלונות בסנסט סטריפ לוס אנג׳לס:

Sunset Tower Hotel

Sunset Tower Hotel

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

The  Standard Hollywood

The Standard Hollywood

⭐️⭐️⭐️⭐️

Chateau Marmont

Chateau Marmont

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Grafton on Sunset

Grafton on Sunset

⭐️⭐️⭐️⭐️

Chamberlain West Hollywood

Chamberlain West Hollywood

⭐️⭐️⭐️⭐️

Sunset Marquis Hotel

Sunset Marquis Hotel

⭐️⭐️⭐️⭐️

Best Western Plus Sunset Plaza Hotel

Best Western Plus Sunset Plaza Hotel

⭐️⭐️⭐️

Palihouse West Hollywood

Palihouse West Hollywood

⭐️⭐️⭐️⭐️

המשך היסטוריה סנסט לוס אנגל׳ס

 

בשנות ה-50 אט אט הסטריפ בלוס אנג'לס משנה כיוון אך עדיין נשאר מזמין והומה, המוזיקה משתנה, האוכלוסיה משתנה, נקרא לה אלטרנטיבית או איך שקראו להם דאז Counter Culture.

 

להקות כמו הדורז, לד זפלין, פרנק זאפה ועוד צצות בשנות ה-60, להקות שלא שמעו כמותן לפני כן, להקות שמשכו אחריהן המונים וקראו תיגר על הישן, הרגיל והמשעמם.

 

היו אז פריקים, היפים, ביטנקים, אוכלוסיה שהעולם האמריקאי לא היה רגיל לראות, אנשים אשר האמינו בסקס חופשי, סמים, אחווה ורעיונות פוליטיים שונים ממה שהיה נהוג בתקופה.

 

עקב כך ובגלל שהיו כל כך הרבה מהם בסטריפ, זכתה השדרה לניקוי יסודי מטעם המשטרה והממשל, מה שנקרא Sunset Strip Cerfuw, זה ב 1966.

 

עם זאת הסטריפ ממשיך לשגשג, מועדונים כמו וויסקי א-גו-גו, רוקסי, פנדורה בוקס, לונדון פוג עכשיו בשיאם ובונים לעצמם שם בינלאומי, וחלקם קיימים עד היום ולהקות רבות מגשימות חלום כאשר הן מופיעות המועדונים הללו.

 

בשנות ה-70 גורם נוסף נכנס למשוואה ששמה Sunset Strip, בנוסף למשתנים הנוכחים התווסף, זנות. לאחר המהפכה המינית בשלהי שנות ה-60, נראה שהמהפכה עלתה על גדותיה וכאמור המקצוע העתיק בעולם הופיע בשדרה, בנוסף נכנסה לאופנה הן מוסיקאלית והן לבוש, משהו שנקרא גלאם.

 

גברים כנשים היו מתלבשים בבגדים זוהרים, צמודים, מגפיים עצומים, איפור כבד על הפנים ופאות צבעוניות בכל צבעי הקשת, אמנים שהובילו את הדרך כמו דיוויד בוי ואליס קופר שהאחרון היה לבן בית בסטריפ.

 

בשנות ה-80 מוזיקה רוק כבד לסוגיה החלה להשתלט על האופנה והרחוב נשטף בצעירים עם שיער ארוך, להקוו את כמו Guns & Rosses, מוטלי קרו ועוד רבים.

 

בשלהי שנות ה-80 וה-90 היו ג'וני דפ, קיאנו ריבס, ריבר פינקס לבני בית בסטריפ, לחלקם היו מועדונים שם וחלקם מצאו את מותם ברחוב. הרבה להקות ממשיכות להגשים חלומות ולהעריך את העובדה שהם מופיעיםות שם, הרבה קומיקאים מעריכים ומגשימים חלומות כאשר הם מופיעים בסטריפ, זו איזושהי נקודת ציון חשובה בקריירה של האמנים.

 

אם אתם בלוס אנג'לס, מן הראוי שתבקרו בסטריפ, לא בטוח שתצליחו לחוות את כל הנאמר במאמר זה במיוחד שהשנים האחרונות משנות את האופי של האדם, החיפוש שדחף את את האוכלוסיה דאז אולי דעך, החיפוש אחר האחר, אחר השיר והתקווה לשינוי, עם זאת כדאי לבקר במקומות הללו ולהבין איפה ואיך גדלו דורות רבים שחשבו אחרת.

Chateau Marmont Los angeles, צילום cityoflosangeles.co.l

מלון שאטו מרמונט שעל הסנסט סטריפ לוס אנגל׳ס

 

בקצה העליון של הסנסט סטריפ ממוקמם מלון אייקוני בשם ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Chateau Marmont, ממוקם ב-8221 סאסנט בולברד, המלון הוקם ב-1929 ובמשך השנים משך אליו סליברטאים רבים להתגורר ולעבוד בו, רק חלק המכוכבים ששהו שם, ג׳ים מוריסון, לד זפלין, קיאנו ריבס, ג׳וני דפ טען שהתנה אהבים בכל אחד מהחדרים.

הסופר המצוין האנטר טומפסון עבד כאשר שהה במלון, טים ברטון הבמאי ועוד רבים. המלון הופיע בהרבה סרטים לרבות בסרט ״הדלתות״ של אוליבר סטון, ״La La Land", סרט ״ארבעה חדרים״ שאחד מהבמאים הוא טרנטינו, ״כמעט מפורסמים״ ועוד רבים.

המלון כביכול מיושן, אבל זה הרעיון הדקורטיבי שלו, בריכה כמובן שיש, עם כל ההמולה סביב המלון, הצוות שומר על אינטימיות של השוהים.

לעתים קרובות המלון מארח מסיבות סליבריטאים כאלו או אחרות.

 

אם אתם מעוניינים לשהות היכן ששהו ג׳וני דפ, ג׳ם מוריסון ואחרים, לחצו על השם של המלון בקישור הורוד.

Residence Inn by Marriott Beverly Hills